پاورپوینت-پروبیوتیک-ها
پاورپوینت پروبیوتیک ها
فرمت فایل دانلودی: .zip
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 20
حجم فایل: 4953 کیلوبایت
قیمت: 3000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت با موضوع پروبیوتیک ها، در قالب ppt و در 20 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:
در سال های اخیر، اهمیت، مقبولیت و مصرف فرآورده های پروبیوتیک، خواه فرآورده های غذایی و خواه قرص ها و کپسول های دارویی، تا به آنجا گسترش یافته است که انواع فرآورده های پروبیوتیک ویژه حیوانات مزرعه و خانگی نیز تولید می شوند و به فروش می رسند. چنین تمایلی به مصرف این فرآورده ها از رویکرد سالم خوری و طبیعی خوری مصرف کنندگان امروز به دلیل آگاهی یافتن از ارتباط این نوع الگوی غذایی با سلامت انسان ناشی شده است. بنابراین در تمامی فرآورده های پروبیوتیک، ارزش اساسی محصول خواص سلامت بخشی آن است و از این رو این فرآورده ها در دسته فرآورده های سلامت بخش یا هدفمند Functional foods طبقه بندی می شوند.

تاریخچه پروبیوتیک ها :
واژه پروبیوتیک از واژه یونانی پروبیوس به معنای حیات بخش یا زیست بخش یا زیست- یار اقتباس شده است و از نظر مفهوم در مقابل واژه پاد زیست به معنای ضد حیات (Antibiotic) قرار دارد.
الی مچنیکوف، باکتری شناس روس، سرپرست انستیتوپاستور فرانسه و برنده جایزه نوبل به دلیل کشف پدیده بیگانه خوری (فاگوسیتوز) نخستین کسی بود که براثرات سلامت بخش باکتریهای لاکتیک تاکید کرد. او فرضیه خود را در این ارتباط با عناوین طول عمر بدون پیر شدن» و استمرار حیات» در سال 1908 به چاپ رسانید. و در آن سلامت و طول عمر بالای کشاورزان بلغار را به مصرف مقادیر زیاده فرآورده های تخمیری شیر نظیر ماست و دوغ کره ( Butter milk ) نسبت داد.
و . . .

فهرست مطالب:
مقدمه
تاریخچه پروبیوتیک ها
فرضیه مچنیکوف
انواع فرآورده های پروبیوتیک
معیارهای اساسی در گزینش پروبیوتیکها
مزایای پروبیوتیکها بر آنتی بیوتیکها
انواع طبقه بندی پروبیوتیک ها
خط تولید پنیر سفید ترکی پروبیوتیک
و . . .
دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تغذیه فود ، با ما بهترین باشید. آرایش ابرو بز بزی Goat Goat یادداشت های کلنگ همساده پسر شهید دکتر محمد حسینی بهشتی تقویت حافظه ...... فروش پکیج بوتان ایران رادیاتور در شیراز - فلاح زاده